Sählyturnaus 4.-5.6.2014

  • Sarjat:
    • Pojat 12-v ja nuoremmat (2002 tai myöhemmin syntyneet)
    • Pojat 13-v ja vanhemmat (2001 tai aiemmin syntyneet)
    • Tytöt 12-v ja nuoremmat
    • Tytöt 13-v ja vanhemmat
  • Ilmoittautuessa: joukkueen nimi, sarja ja yhteyshenkilön nimi ja sähköpostiosoite
  • Peliaika 8min (sijoitusottelut 2x6min)
  • Kentällä samanaikaisesti 5 pelaajaa / joukkue (joukkueessa saa olla rajoittamaton määrä pelaajia)
  • Lentävät vaihdot
  • Maalin edessä on rajattu maalivahdin alue, johon pelaajat eivät saa astua jalallaan
  • Turnaus pelataan cup-systeemillä eli ottelun voittaja jatkaa ja häviäjä putoaa turnauksesta pois
  • Mukaan mieluiten oma sählymaila (järjestäjien puolesta mailoja rajoitetusti) ja sisäpelikengät
  • Ilmoittautuminen 26.5 mennessä

Sählyturnaukseen ilmoittautuminen on päättynyt.

Otteluohjelma pojat alle 12v

Kenttä 1, Otteluaika 20min

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
Ke 4.6 1 1 17.00 RR-Eerot EsAk Pojat1
Ke 4.6 2 1 17.25 Rasti-Jussit 1 Kouvolan Suunnistajat
Ke 4.6 3 1 17.50 Säbäkingit Espoon Suunta
Ke 4.6 4 1 18.15 Lynx Vakka-Rasti
Ke 4.6 5 1 18.40 SK UUSI Koovee
Ke 4.6 6 1 19.05 Häviäjä ottelusta 1. Kainuu
Ke 4.6 7 1 19.30 KangasVaha TP
Ke 4.6 8 1 19.55 Tehostars Häviäjä ottelusta 2.

Jatkopelit puolivälierät

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
Ke 4.6 9 1 20.20 RR-Eerot kouvolan suunnistaljat
To 5.6 10 1 17.00 Espoon Suunta Lynx
To 5.6 11 1 17.25 KooVee Kainuu
To 5.6 12 1 17.50 KangasVaha Rasti-Jussit

Välierät

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
To 5.6 13 1 18.15 Voittaja ottelusta 9. Voittaja ottelusta 10.
To 5.6 14 1 18.40 Voittaja ottelusta 11. Voittaja ottelusta 12.

Finaali

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
To 5.6 15 1 19.15 Voittaja ottelusta 13. Voittaja ottelusta 14.

Otteluohjelma pojat yli 13v

Kenttä 2, Otteluaika alkupelit ja jatkopelit 8min

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
Ke 4.6 1 2 17.00 RR-Jussit Kokkolan Suunnistajat
Ke 4.6 2 2 17.10 Espoon Suunta / Sininen Paimion RAsti
Ke 4.6 3 2 17.20 Kouvolan Suunnistajat (Erika) EsAk Pojat2
Ke 4.6 4 2 17.30 KangasVaha Rasti 88
Ke 4.6 5 2 17.40 Espoon Suunta / Keltainen TP
Ke 4.6 6 2 17.50 Pullamössöt SK UUSI
Ke 4.6 7 2 18.00 Koovee VeVe 1
Ke 4.6 8 2 18.10 Hymyilevät Möhköfantit Kiikaritehot
Ke 4.6 9 2 18.20 Lapuan Virkiä Espoon Suunta / Valkoinen
Ke 4.6 10 2 18.30 Tehostars SK Vuoksi/ORa

Jatkopelit

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
Ke 4.6 11 2 18.40 PaimionRasti Kokkolan Suunnistajat
Ke 4.6 12 2 18.50 Espoon Suunta / Sininen Kainuu
Ke 4.6 13 2 19.00 Kouvolan Suunnistajat AngA/Tus
Ke 4.6 14 2 19.10 Rasti 88 EsAk Pojat2
Ke 4.6 15 2 19.20 TP KangasVaha
Ke 4.6 16 2 19.30 SK UUSI Espoon Suunta / Keltainen
Ke 4.6 17 2 19.40 KooVee Tehostars
Ke 4.6 18 2 19.50 Kiikaritehot Espoon Suunta / Valkoinen

Jatkopelit puolivälierä

(Peliaika 20min)

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
To 5.6 19 2 17.00 Kokkolan Suunnistajat Kainuu
To 5.6 20 2 17.25 AndA/Tus Rasti 88
To 5.6 21 2 17.50 KangasVaha SK UUSI
To 5.6 22 2 18.15 Koovee Kiikaritehot

Välierät

(Peliaika 20min)

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
To 5.6 23 2 18.40 Voittaja ottelusta 19. Voittaja ottelusta 20.
To 5.6 24 2 19.05 Voittaja ottelusta 21. Voittaja ottelusta 22.

Finaali

(Peliaika 20min)

Päivä Ottelu Kenttä Aika Koti Vieras
To 5.6 25 2 19.40 Voittaja ottelusta 23. Voittaja ottelusta 24.

Otteluohjelma tytöt

Kenttä 3, Otteluaika alkupelit + puolivälierät 8min

Tytöt 12v ja nuoremmat

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
Ke 4.6 1 3 T 12v ja alle 17.00 Espoon Suunta RR-pikkuvenlat
Ke 4.6 2 3 T 12v ja alle 17.10 KangasVaha EsAk Tytöt
Ke 4.6 3 3 T 12v ja alle 17.20 Kokkolan Suunnistajat pinkit pikkuponit
Ke 4.6 4 3 T 12v ja alle 17.30 VeVe nuoret ladyt Lapuan Virkiä

Jatkopelit tytöt 12v ja nuoremmat puolivälierät

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
Ke 4.6 5 3 T 12v ja alle 17.40 Tehostars Espoon Suunta
Ke 4.6 6 3 T 12v ja alle 17.50 KangasVaha RR-pikkuvenlat
Ke 4.6 7 3 T 12v ja alle 18.00 Kokkolan Suunnistajat EsAk Tytöt
Ke 4.6 8 3 T 12v ja alle 18.10 Lapuan Virkiä Kainuu

Tytöt 13v ja vanhemmat

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
Ke 4.6 9 3 T 13v ja yli 18.20 RR-Venlat KangasVaha
Ke 4.6 10 3 T 13v ja yli 18.30 Kouvolan Suunnistajat VeVe tytöt 1
Ke 4.6 11 3 T 13v ja yli 18.40 Rasti 88 TP
Ke 4.6 12 3 T 13v ja yli 18.50 Espoon Suunta VeVe tytöt 2
Ke 4.6 13 3 T 13v ja yli 19.00 Koovee Lapuan Virkiä

Jatkopelit tytöt 13v ja vanhemmat puolivälierät

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
Ke 4.6 14 3 T 13v ja yli 19.10 Kouvolan Suunnistajat KangasVaha
Ke 4.6 15 3 T 13v ja yli 19.20 VeVe tytöt 1
Ke 4.6 16 3 T 13v ja yli 19.30 Rasti 88 AngA
Ke 4.6 17 3 T 13v ja yli 19.40 Espoon Suunta Koovee

Jatkopelit välierät

(peliaika 20min)

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
To 5.6 18 3 T 12v ja alle 17.00 Espoon Suunta KangasVaha
To 5.6 19 3 T 12v ja alle 17.25 Kokkolan Suunnistajat Lapuan Virkiä
To 5.6 20 3 T 13v ja yli 17.50 KangasVaha VeVe tytöt 1
To 5.6 21 3 T 13v ja yli 18.15 Rasti 88 Espoon Suunta

Finaalit

(peliaika 20min)

Päivä Ottelu Kenttä Sarja Aika Koti Vieras
To 5.6 22 3 T 12v ja alle 18.40 Voittaja ottelusta 18. Voittaja ottelusta 19.
To 5.6 23 3 T 13v ja yli 19.05 Voittaja ottelusta 20. Voittaja ottelusta 21.