Väriryhmien ohjelmat

Tummanvihreän väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

13.00 – 14.30 Harjoitus Ounasvaara
15.30 – 16.00 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

08.00 – 08.30 Aamupala
09.00 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
09.45 – 11.00 Harjoitus Napapiiri
11.30 – 12.00 Lounas Pajakylän parkkialue
13.15 – 14.30 Harjoitus Napapiiri
14.45 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
16.00 – 16.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

08.15 – 08.45 Aamupala
09.30 – 10.45 Harjoitus Ounasvaara
11.00 – 11.45 Uinti (ryhmä A) Opisto
11.45 – 12.30 Uinti (ryhmä B) Opisto
12.30 – 13.00 Lounas
14.00 – 15.15 Harjoitus Ounasvaara
16.00 – 16.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

08.45 – 09.15 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
12.00 – 12.30 Lounas

Vaaleanvihreän väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

13.00 – 14.30 Harjoitus Ounasvaara
15.30 – 16.00 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

08.15 – 08.45 Aamupala
09.30 – 10.45 Harjoitus Ounasvaara
11.00 – 11.45 Uinti (ryhmä A) Opisto
11.45 – 12.30 Uinti (ryhmä B) Opisto
12.30 – 13.00 Lounas
14.00 – 15.15 Harjoitus Ounasvaara
16.00 – 16.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

08.00 – 08.30 Aamupala
09.00 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
09.45 – 11.00 Harjoitus Napapiiri
11.30 – 12.00 Lounas Pajakylän parkkialue
13.15 – 14.30 Harjoitus Napapiiri
14.45 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
16.00 – 16.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

08.45 – 09.15 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
12.00 – 12.30 Lounas

Tummankeltaisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

13.45 – 15.15 Harjoitus Ounasvaara
16.00 – 16.30 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

09.00 – 09.30 Aamupala
10.30 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
11.15 – 12.30 Harjoitus Napapiiri
12.30 – 13.00 Lounas Pajakylän parkkialue
14.45 – 16.00 Harjoitus Napapiiri
16.15 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
17.00 – 17.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

07.15 – 07.45 Aamupala
08.00 – 09.15 Harjoitus Ounasvaara
09.30 – 10.15 Uinti (ryhmä A) Opisto
10.15 – 11.00 Uinti (ryhmä B) Opisto
11.30 – 12.00 Lounas
13.15 – 15.00 Harjoitus Ounasvaara
15.30 – 16.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

08.15 – 08.45 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
12.00 – 12.30 Lounas

Vaaleankeltaisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

13.45 – 15.15 Harjoitus Ounasvaara
16.00 – 16.30 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

07.15 – 07.45 Aamupala
08.00 – 09.15 Harjoitus Ounasvaara
09.30 – 10.15 Uinti (ryhmä A) Opisto
10.15 – 11.00 Uinti (ryhmä B) Opisto
11.30 – 12.00 Lounas
13.15 – 15.00 Harjoitus Ounasvaara
15.30 – 16.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

09.00 – 09.30 Aamupala
10.30 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
11.15 – 12.30 Harjoitus Napapiiri
12.30 – 13.00 Lounas Pajakylän parkkialue
14.45 – 16.00 Harjoitus Napapiiri
16.15 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
17.00 – 17.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

08.15 – 08.45 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
12.00 – 12.30 Lounas

Tummanpunaisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

14.30 – 16.00 Harjoitus Ounasvaara
16.30 – 17.00 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

07.30 – 08.00 Aamupala
08.15 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
09.00 – 10.15 Harjoitus Napapiiri
11.00 – 11.30 Lounas Pajakylän parkkialue
12.30 – 13.45 Harjoitus Napapiiri
14.00 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
15.30 – 16.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

08.45 – 09.15 Aamupala
10.15 – 11.30 Harjoitus Ounasvaara
12.00 – 12.30 Lounas
13.00 – 13.45 Uinnit (ryhmä A) Opisto
13.45 – 14.30 Uinnit (ryhmä B) Opisto
14.45 – 16.00 Harjoitus Ounasvaara
17.00 – 17.30 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

07.45 – 08.15 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
11.30 – 12.00 Lounas

Vaaleanpunaisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

14.30 – 16.00 Harjoitus Ounasvaara
16.30 – 17.00 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

08.45 – 09.15 Aamupala
10.15 – 11.30 Harjoitus Ounasvaara
12.00 – 12.30 Lounas
13.00 – 13.45 Uinnit (ryhmä A) Opisto
13.45 – 14.30 Uinnit (ryhmä B) Opisto
14.45 – 16.00 Harjoitus Ounasvaara
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

07.30 – 08.00 Aamupala
08.15 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
09.00 – 10.15 Harjoitus Napapiiri
11.00 – 11.30 Lounas Pajakylän parkkialue
12.30 – 13.45 Harjoitus Napapiiri
14.00 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
15.30 – 16.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

07.45 – 08.15 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
11.30 – 12.00 Lounas

Tummansinisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

15.15 – 16.45 Harjoitus Ounasvaara
17.00 – 17.30 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

08.30 – 09.00 Aamupala
09.45 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
10.30 – 11.45 Harjoitus Napapiiri
12.00 – 12.30 Lounas Pajakylän parkkialue
14.00 – 15.15 Harjoitus Napapiiri
15.30 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
16.30 – 17.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

07.45 – 08.15 Aamupala
08.45 – 10.00 Harjoitus Ounasvaara
11.00 – 11.30 Lounas
12.30 – 13.45 Harjoitus Ounasvaara
14.30 – 15.15 Uinnit (ryhmä A) Opisto
15.15 – 16.00 Uinnit (ryhmä B) Opisto
16.30 – 17.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

07.00 – 07.30 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
11.30 – 12.00 Lounas

Vaaleansinisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

15.15 – 16.45 Harjoitus Ounasvaara
17.00 – 17.30 Päivällinen
18.00 – 19.00 Iltapalan nouto Opisto
18.00 – 19.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
19.15 – 20.00 Avajaiset Lappi Areena
21.00 – 22.00 Yösuunnistus Ounasvaara
23.00 Hiljaisuus

Keskiviikko 4.6.

07.45 – 08.15 Aamupala
08.45 – 10.00 Harjoitus Ounasvaara
11.00 – 11.30 Lounas
12.30 – 13.45 Harjoitus Ounasvaara
14.30 – 15.15 Uinnit (ryhmä A) Opisto
15.15 – 16.00 Uinnit (ryhmä B) Opisto
16.30 – 17.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio

Torstai 5.6.

08.30 – 09.00 Aamupala
09.45 Lähtö Napapiirille Opisto/Porokatu
10.30 – 11.45 Harjoitus Napapiiri
12.00 – 12.30 Lounas Pajakylän parkkialue
14.00 – 15.15 Harjoitus Napapiiri
15.30 Lähtö Urheiluopistolle Napapiiri
16.30 – 17.00 Päivällinen
19.00 – 20.00 Iltapalan nouto Opisto
20.00 – 21.00 Ohjaajien info Porokadun auditorio
20.00 – 22.00 Leiridisco Lappi Areena

Perjantai 6.6.

07.00 – 07.30 Aamupala
09.15 Kokoontuminen leirikisaan (Emit nollaus) Opiston jalkapallokenttä
09.45 Leirikisan lähtö
10.30 Yhteislähtö
10.45 – 11.00 Palkintojenjako ja leirin päätös
11.30 – 12.00 Lounas

Valkoisen väriryhmän ohjelma

Tiistai 3.6.

Teho- ja Pro-ryhmäläiset menevät omien seurojensa mukaisen värin mukana ensimmäiseen suunnistusharjoitukseen ja ruokailuihin. Katso seurasi väriryhmän ohjelma!

Infot

17.30 – 18.00 Tehon info Porokadun auditdorio
17.30 – 18.00 Pron info Tiera, opisto

Keskiviikko 4.6.

Nuuksvaara – Pöyliöjärvi

A B C D
Aamupala 07:00 – 07:20 007:30-08:00 08:15 – 08:45 09:00 – 09:30
Lähtö opistolta 07:30 08:15 09:00 09:45
Lähtö Nuuksvaarasta 10:00 10:45 11:30 12:15
Lounas 11:15-11:45 11:45 – 12:15 12:15 – 12:45 13:00 – 13:30
Lähtö opistolta 13:00 13:30 14:00 14:30
Lähtö Pöyliöjärveltä 14:45 15:15 15:45 16:15
Päivällinen 15:45-16:16 16:15 – 16:45 16:45 – 17:15 17:15 – 17:45
Iltapalan nouto 19:00 – 20:00 19:00 -20:00 19:00 – 20:00 19:00 – 20:00
Lisäksi
18.00 – 18.30 Sami Jauhojärven luento Pro-ryhmälle ja seuraohjaajille Porokadun auditoriossa
19.00 – 19.30 Sami Jauhojärven luento Teho-ryhmälle ja seuraohjaajille Porokadun auditoriossa

Torstai 5.6.

Pajakylä – Santavaara

C D A B
Aamupala 08:00 – 08:20 08:20 – 08:40 08:40 – 09:00 09:00 – 09:30
Lähtö opistolta 09:00 09:45 10:30 11:15
Lounas Pajakylässä 11:15 11:45 12:15 12:45
Lähtö Pajakylästä 12:30 13:10 13:50 14:30
Lähtö Santavaarasta 14:45 15:25 16:05 16:45
Päivällinen 15:45 16:15 16:45 17:00
Iltapalan nouto 19:00 – 20:00 19:00 – 20:00 19:00 – 20:00 19:00 – 20:00
Lisäksi:
18.00 – 18.30 Reijo Jylhän luento Pro-ryhmälle ja seuraohjaajille Porokadun auditoriossa
19.00 – 19.30 Reijo Jylhän luento Teho-ryhmälle ja seuraohjaajille Porokadun auditoriossa